Navigácia - Trucker Roberto

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Navigácia

Výbava kamionistu

Navigácia. Základom je dobrá navigácia. Ak je to možné, zvoľte si takú ktorá je rýchla, jednoducho sa ovláda alebo pozná mapy pre nákladné vozidlá.

Používam TOMTOM GO Professional 6250. Je pravdou že cena bola cez 400 euro ale je pre nákladné vozidlo, dôležitejšie je, že je veľká, rýchla a vybavená modemom preto je to drahé a je neustále pripojené cez internet s Tomtom traffic. Týmto spôsobom vidím všetky dopravné zápchy, nehody, stavby ciest, všetko, takže sa tomu môžem vyhnúť nielen na diaľnici ale všade. Funguje aj na Slovensku, mám to otestované. Existuje lacnejší variant prijímača TMC, ale podľa mňa je škoda dať za to peniaze. V podstate by to tiež malo ukazovať dopravné zápchy. Táto Vám povie na desiatky metrov presne začiatok a koniec zápchy , čo sa deje a približný čas zdržania sa v zápche. Navigácia ZÍSKÁVA SVOJE INFORMÁCIE ZDARMA, nepotrebujete SIM kartu ani nič iné po celú životnosť. Je zahrnutá v cene.
Pred tým som používal IGO Primo a podla mňa to tiež nestálo za veľa lebo v Taliansku na veľa miestach nebol signál a mrzlo to, hlavne v dôležitých situáciách. Ale je to len môj názor a je na Tebe akú navigáciu použiješ. Dôležité je ju vedieť perfektne a podla situácie aj rýchlo ovládať.Hlavný problém, či už je to nehoda, blúdenie, úzke uličky atď., je založený na nesprávnom používaní navigácie. Inak, ak pôjdete podľa navigácie na 100%, môže sa stať že skončíte v úzkej uličke, v centre mesta v zákaze.
Navigácia je navrhnutá tak, aby vám ukázala, kde ste, samozrejme,
ukáže Vám trasu ale nerozhoduje, VY SA ROZHODUJETE !!! Vždy treba sledovať dopravné značenie. Ak zadáte adresu, musíte sa pozrieť na trasu, môžete ju skrátiť napríklad, na trase tranzitných bundeskách (Bundes strasse alebo land strasse = štátna cesta. Používa sa v Truckerskom žargóne namiesto cesty).
Vždy
treba pozrieť cez ktoré mestá musíte ísť, pretože napríklad na bundeske je nehoda, zátarasa a ste presmerovaní, váša navigácia by Vás viedla rovno lebo to nevie (moja áno), potom začnú starosti. Iste, dopravné značenia ukazujú obchádzku.


Predtým, ako vás navigácia zavedie do mesta alebo na úzku ulicu, aj keď nie je žiadne značenie zákazu, predtým ako odbočíte, zastavíte, dokonca aj na ceste, dáte výstražné svetlá a opýtate sa. Beriete sebou papiere od nákladu a ak nehovoríte daným jazykom, ukážete to na papieri kam idete. Treba povedať že máte veľký kamión, aby sa nedalo ísť viacerímy cestamy. Bol som aj na mieste, kde som sa spýtal 3 ľudí, spoločnosť bola na neuveriteľnom mieste.

 
 
Flag Counter
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky